18 sierpnia 2016

Train Fever

Ponieważ ostatni post przypadł wam do gustu postanowiłem przedstawić wam podobną grę. Chodzi mi o "Train Fever". Jest to kolejna gra strategiczna. Musimy w niej dbać o budżet budując nowe linie przemysłowe i turystyczne. Po dłuższym czasie pieniądze nie będą problemem i będziemy mogli (prawie) bez  żadnych przeszkód rozwijać nasze imperium.
Wady & Zalety
Jak wcześniej wspominałem możemy prawie bez  żadnych przeszkód rozwijać naszą rozgrywkę. Największą przeszkodą i zarazem wadą jest system budowy dróg i torów, co po dłuższym czasie może okazać się wręcz nie do wytrzymania, ponieważ drogi i tory są właśnie głównym motywem gry. Kolejna wada rzucająca się w oczy to małe mapy. Miasta rozwijają się same i same też rosną. Po jakimś czasie miasta zaczynają się łączyć a kolej nie jest już potrzebna. Na całe szczęście z pomocą przychodzą mody które mogą rozwiązać problem małych map i uatrakcyjnić nam rozgrywkę.



To były dwie największe wady tej produkcji przejdźmy teraz do zalet. Pomimo kiepskiej mechaniki gry twórcą udało się rozwiązać jeden z największych problemów. Chodzi mi tutaj o brak realizmu. Ten problem został rozwiązany wręcz perfekcyjnie. Zacznijmy od komunikacji. Pociągi z czasem się zużywają  tak? Ponieważ rozgrywkę zaczynamy w 1850 r. Z biegiem lat nasze pociągi zaczną się starzeć, ale zaczną pojawiać się też nowe modele. Tak samo mamy w przypadku samochodów. (np. bryczki wymienią się na pierwsze pojazdy dostawcze, a potem na ciężarówki). Łatwo możemy wymienić wszystkie pojazdy w zajezdni. 





Z zajezdni możemy też kontrolować, czy linie przynoszą zyski i usprawnić cały system.  Oprócz tego możemy tutaj również stworzyć nowe linie kupić nowe pociągi, wagony, czy ciężarki.


Drogi/Szyny
Jednak nie tylko pojazdy ulegają wymiana na nowe. Drogi także przechodzą ewolucje. Tutaj mamy mały plus ponieważ większość dróg ulega automatycznemu ulepszaniu bez naszych kosztów. Dajmy przykład: droga polna z czasem zamieni się na brukowaną, a jeszcze później na asfalt. Szyny niestety musimy ulepszać z własnej kieszeni. Lecz możemy je tylko ulepszyć na szybkiego ruchu i tory elektryczne. Dla ludzi niechętnych powiem że niektóre pociągi potrzebują torów elektrycznych więc prędzej czy później trzeba będzie je ulepszyć.




Poradnik?
Dziś nie zrobię poradnika do tej gry ponieważ jest ona prosta w obsłudze i wystarczy tylko kilka minut by zrozumieć mechanikę . Nie oznacza to jednak, że jest ona łatwa, wręcz przeciwnie im dłużej się gra tym trudniej monitorować wszystkie linie. Co gorsza zaczynają się one mieszać. Co prawda są one ponumerowane, ale jeżeli usuniemy jedną linię to następna będzie miała jej numer.



Tę grę polecam osobą, które nie zwracają zbytnio uwagi na błędy mechaniki gry, a jednocześnie lubią strategie lub po prostu interesują się grami o pociągach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do pisania komentarzy :)